7 Eylül 2009 Pazartesi

İstanbul Süper Amatör Futbolcu Analizi:Can Okan Mamat

Can Okan Mamat 1989 Doğumlu.
Mevki: Santrafor / Sağ Açık
Kulüp:Ümraniyespor

Hayatınızda belli kırılma noktaları vardır.Tanıştığınız bir arkadaşınız bile hayatınıza yön verebilir.Okan'nın hikayesi de o cinsten.Lise yıllarına kadar sadece yaz okullarıyla,mahalle maçlarıyla futbol yaşantısını sürdüren Can daha sonra lise de arkadaşının önerisi ile kendisini Ümraniyespor'da buldu Yıl 2005.

Ümraniyespor ile tanıştığında yaşı B genç takıma tutan Okan burda iyi bir performans sergiledikten sonra kendisini bi üst kademe olan A gençte buldu.Burdada gollerine devam eden genç oyuncu hırslı ve bitirici oyunu ile göz dolduruyor dikkatleri üzerine çekiyordu.Bitmek bilmeyen enerjisi onu çoğu genç takım maçlarında 5 golün üstüne çıkartıyordu.

A gençteki son 2 sezonunda Türkiye Şampiyonasına giden takımın gol yükünü tek başına çeken oyuncu Bursa ve Kırklareli'de Şampiyonalar yaşıyor sürekli üstüne koyuyordu.Bir forvetin neler yapması gerektiğini kendisi oynayarak öğreniyordu.


Misyonunu genç takımlar bazında tamamlayan Okan,Ümraniyespor A takımına yükselecek iken bi anda kendisini Güngörenspor Yozgat kampında buluyordu.Burada da oynadığı oyunla kendisini hocalara ispatlayan oyuncu kötü bi menajer yönetimi ile tekrar İstanbul'un yolunu tutuyordu.O transfer döneminde bi çok farklı takımla görüşmesine rağmen hiç bir takımla anlaşamayarak boşta kalan Okan kendisine bile şaşıyordu.

08-09 Sezonunu kulüp bazında boş geçiren Can boş durmuyor okuduğu Kocaeli Üniversitesinin futbol takımında şans buluyordu.Burdada iyi bir periyot geçiren Okan Kocaeli Süper Amatör takımlarının dikkatini çekmeyi başarıyor fakat transfer döneminin kapanmış olmasından dolayı herhangi bir takımla anlayaşamıyordu.
09-10 transfer döneminde sonunda yuvaya dönen Okan, Şenol Demir yönetiminde Ümraniyespor A takımında kendisine yer buldu.Bu sezon İstanbul Süper Amatör Liginde izleyeceğimiz oyuncu A takım bazında ilkkez forma şansı bulacak.Bakalım A gençteki o oyununu A takıma taşıyabilcek mi? Hep birlikte izleyip göreceğiz.Şimdiden kendisine başarılar diliyoruz.Bol gollü , sakatlıktan uzak bir sezon temenni ediyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder